Z pasji do jakości

"Inspiruj się, buduj relacje, twórz przyszłość"

W związku z jubileuszem 3-lecia projektu „Jakość bez retuszu z Anną Farion” oraz nominacją Anny Farion na wiceprezes Fundacji Qualitas, z radością zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie, organizowane na zaproszenie Fundacji Opus Unicus Iwony Szoki, w niezwykłej przestrzeni Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Reportaż o Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Zobacz miejsce, w którym chcemy się z Tobą spotkać

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Warsztaty, networking i przestrzeń do swobodnej wymiany doświadczeń
19|09|2025

Prestiż spotkania

Uczestnicy z największych firm w Polsce, dyrektorzy i managerowie działów JAKOŚCI, a także dyrektorzy zarządzający przedsiębiorstwami.

Liderzy jakości

Spotkasz ludzi, którzy realnie kształtują kulturę jakości w Polsce.

Tworzenie jakości

Poczujesz atmosferę wspólnoty, odwagi i odpowiedzialności.

Relacje, które mają znaczenie

Wymienisz się doświadczeniami i pomysłami w inspirującym, nieformalnym klimacie.

Industrialna przestrzeń z duszą

To połączenie świata przemysłu, innowacji i sztuki stworzy unikalną atmosferę – inspirującą, odważną i niepowtarzalną.

Synergia umysłów

To spotkanie dla tych, którzy nie boją się pytać, kwestionować i budować lepsze jutro – razem.

Warsztaty, które zostają na długo

To moment, w którym teoria spotyka się z praktyką, a inspiracja przeradza się w realne możliwości zmiany.

Program

19.09.2025

Godzina
Temat
Prelegent
10:00
Rejestracja uczestników, kawa powitalna
10:30
Uroczyste otwarcie wydarzenia
Marcin Kałużny, Prezes Fundacji Qualitas, Sekretarz generalny KONKURSU POLSKA NAGRODA JAKOŚCI®, członek zarządu Klubu Polskie Forum ISO 9000
10:55
Zwiedzanie Muzeum Hutnictwa
Tomasz Owoc, Dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
11:30
Pokaz filmu dokumentalnego o historii hutnictwa w Polsce
Tomasz Owoc, Dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
11:40
Przerwa kawowa
Networking
12:00
Kultura jakości w praktyce
Anna Farion, Twórca i Lider wykonawczy Jakości bez retuszu z Anną Farion, Ekspert Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk, Wiceprezes Fundacji Qualitas
12:00
Trening myślenia adaptacyjnego z grą Trigger Mind
dr Iwona Burka, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania, wykładowczyni akademicka i trenerka biznesu
12:00
Warsztaty kohortowe – dobrostan przez całe życie, a jakość życia
dr Dagmara Modrzejewska, dyrektor zarządzający – właściciel DAXON Solutions. Kierunek na rozwój
13:15
Przerwa obiadowa
13:45
Kultura jakości w praktyce
Anna Farion, twórca i lider wykonawczy Jakości bez retuszu z Anną Farion, ekspert Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk, wiceprezes Fundacji Qualitas
13:45
Trening myślenia adaptacyjnego z grą Trigger Mind
dr Iwona Burka, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania, wykładowczyni akademicka i trenerka biznesu
13:45
Warsztaty kohortowe – dobrostan przez całe życie, a jakość życia
dr Dagmara Modrzejewska, dyrektor zarządzający – właściciel DAXON Solutions. Kierunek na rozwój
15:15
Uroczyste zakończenie

Wydarzenie towarzyszące

Wystawa sztuki współczesnej Fundacji Opus Unicus 

Dla kogo

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i przeznaczony wyłącznie dla:

  • uczestników Ogólnopolskiego Kongresu Jakościowego (OKJ)
  • członków Klubu Quality Master
  • partnerów projektu JAKOŚĆ BEZ RETUSZU z Anną Farion

Prelegenci

Poznaj liderów, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczaniem i sztuką

#SztukaŁączy

Iwona Szoka

Prezes Fundacji Opus Unicus ściśle współpracująca  z Muzeum Hutnictwa, by wspomagać jego rozwój i łączyć środowiska m.in. biznesowe, naukowe, kulturalne.

malarka, projektantka, kuratorka wystaw, działaczka społeczna, o holistycznym spojrzeniu na świat-skończyła prawo, historię sztuki, studiowała inżynierię budowlaną. Związana z propagowaniem głosu kobiet w przestrzeni publicznej wypowiadanego ustami sztuki, propaguje kulturę śląską oraz społeczną tożsamość kulturową. Działania koncentruje wokół wspólnych mianowników łączących społeczeństwo.

Swoją autorską wystawą „Szoka.Pod wspólnym niebem” wprowadziła sztukę wizualną oraz muzykę typu jazz, na Stadion Śląski podczas meczów piłki nożnej, by promować sztukę w życiu codziennym, miała zaszczyt wypowiedzieć się podczas XX Festiwalu Nauki Akademii WSB, łącząc naukę i sztukę. Łączy sztukę z przestrzeniami istotnymi dla rozwoju gospodarki, klimatu Polski, Europy- wprowadziła sztukę i wartości wypowiadane jej ustami w przestrzeń przełomowego Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki INTO, czy Międzynarodowego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, współpracuje z RIG, KSSE SA, w której trwa jej kilku miesięczna wystawa Sztuka Pełna Optymizmu. Miała zaszczyt prezentować swoje prace m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Iwona Szoka zaangażowana jest również w działalność na rzecz środowiska, w przeszłości działa na rzecz oczyszczenia Stawu Kalina – rozbrojenia śląskiej ekologicznej bomby w Świętochłowicach, obecnie zaangażowana jest w działania na rzecz redukcji jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych w życiu codziennym każdego z nas. Jest wegetarianką, zabiega o prawa zwierząt.

Marcin Kałużny

Prezes FUNDACJI QUALITAS

Od 20 lat propagator jakości.

Dziennikarz, felietonista, bloger, niestrudzony propagator jakości. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej oraz prestiżowej Akademii Leona Koźmińskiego. Fundator i założyciel Fundacji QUALITAS. Certyfikowany przez PCBC SA pełnomocnik zarządu ds. systemów zarządzania jakością. Członek Komitetu jakości i normalizacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Członek Zarządu Klubu Polskie Forum ISO 9000.

POLSKA NAGRODA JAKOŚCI® – REAKTYWACJA

Nie chodzi o to, by mieć rację. Chodzi o to, by robić właściwe rzeczy #KulturaJakości

Anna Farion

Twórca i Lider wykonawczy Jakości bez retuszu z Anną Farion
Ekspert Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk
Wiceprezes Fundacji Qualitas

Anna Farion to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w środowisku jakości w Polsce – twórczyni projektu „Jakość bez retuszu”, który od lat inspiruje i wspiera specjalistów, inżynierów oraz liderów w osiąganiu mistrzostwa zawodowego. Jej misją jest kreowanie kompetencji przywódczych opartych o holistyczne zarządzanie jakością oraz dostarczanie skutecznych rozwiązań tam, gdzie pojawiają się realne wyzwania biznesowe.

Przez ponad 20 lat kariery zawodowej zdobywała doświadczenie w branży motoryzacyjnej, pracując na wszystkich szczeblach organizacyjnych – od specjalisty ds. reklamacji i inżyniera jakości, przez konsultanta systemów zarządzania, aż po Managera Jakości i Dyrektora Operacyjnego. Działała także jako interim manager za granicą, wdrażając oraz doskonaląc systemy jakości zgodne z takimi standardami jak IATF 16949, ISO 9001, VDA 6.3.

Jako organizatorka największego Ogólnopolskiego Kongresu Jakościowego oraz licznych warsztatów i webinarów, Anna stworzyła unikalną przestrzeń wymiany doświadczeń między ekspertami a praktykami. Jej działania wyróżniają się autentycznością, odwagą i partnerskim podejściem – zgodnie z zasadą, że najlepsza jakość to ta bez retuszu.

 

dr Iwona Burka

Iwona Burka to doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania, wykładowczyni akademicka i trenerka biznesu, której pasja do efektywności i innowacji przekłada się na ponad dwie dekady doświadczenia w usprawnianiu procesów w organizacjach. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen oraz koncepcji Lean, w tym książki „Lean Service w teorii i praktyce”, która porusza kwestie eliminowania marnotrawstwa w organizacjach usługowych.

Integralnym elementem jej szkoleń i warsztatów jest podkreślanie wartości myślenia krytycznego (racjonalnego) i  twórczego (kreatywnego), które stanowią podstawę skutecznych procesów optymalizacyjnych. Jest autorką projektu Trigger Mind, który stanowi kompleksową inicjatywę zaprojektowaną w celu wspierania rozwoju elastyczności poznawczej, myślenia twórczego, krytycznego i produktywnego zarówno w organizacjach, jak i w edukacji oraz życiu prywatnym. Celem projektu jest nie tylko rozwój indywidualnych kompetencji, ale także budowanie kultury myślenia, która wspiera innowacyjność, adaptację do zmian i efektywność w dynamicznych środowiskach, oraz rozwijanie umiejętności autoedukacji. Projekt składa się z różnych elementów, obejmujących zarówno narzędzia edukacyjne, jak i praktyczne działania wspierające rozwój myślenia w organizacjach, szkołach oraz wśród osób indywidualnych. W ramach projektu realizowane są także badania naukowe, szkolenia, warsztaty i działania grupy „Maniacy Myślenia” (Mind Freaks) oraz Trigger Mind Club.

Najgorzej jest robić najlepiej coś, czego nie trzeba robić wcale #TriggerMind

Chcieć znaczy móc

Dr Dagmara Modrzejewska

Praktyk i naukowiec w jednej osobie.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrealizowania, bo uważa, że „chcieć znaczy móc”, jeśli się tylko myśli i działa w wymarzonym kierunku. Od 1999 r. pracuje zawodowo. Od 2015 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, produktami, usługami, innowacjami, architekturą korporacyjną oraz obszarami: audytów ICT, bezpieczeństwa informacji jak również obszarem standaryzacji oraz doskonalenia, rozwoju, kreatywności i innowacyjności. Ceni sobie myślenie poza schematami oraz interdyscyplinarną działalność.  Jej drugie motto brzmi: „Bądź zmianą, która pragniesz ujrzeć w świecie.” – Mahatma Gandhi i to motto przyświeca Dagmarze każdego dnia w ramach swoich biznesowych i naukowych aktywności.  

Realizuje dedykowane programy mentoringowe, audyty, przeglądy dojrzałości organizacji,  warsztaty kohortowe, mastermindy oraz usługę Brainstormaker, za której stworzenie znalazła się wśród 15 finalistów Konkursu Creative Business Cup Poland 2023 czyli konkursie na innowację w biznesie. Również w 2023 r. otrzymała nagrodę główną w konkursie na inspirującą historię dot. biznesu „Jestem kobietą i sięgam po więcej” organizowanym przez Czerwoną Szpilkę Sp. z. o. o.  Jest autorem i inicjatorem oraz współorganizatorem innowacji społecznej w formule Konferencji ITILove, która odbywa się dorocznie od 2017 r., za co w 2022 r. została doceniona i zdobyła II miejsce w Konkursie Katowizje, a jej firma została uznana za organizację odpowiedzialną społecznie.

W 2021 i w 2023 r. znalazła się na Liście 100-tu Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za to, że w szczególny sposób dba o doskonalenie kompetencji i umiejętności cyfrowych Polek i Polaków,  Lista 100 | Umiejętności dla przyszłości (umiejetnoscicyfrowe.pl) 

W 2021 r. zajęła wraz z zespołem II miejsce w hackatonie na innowację w edukacji „EdCamp” organizowanym przez EduLab. Od 2023 r. współtworzy z Zespołem platformę HR Auctions z modułem aukcyjnym w ujęciu rekrutacji odwróconej oraz modułem Centrum Doskonałości Kompetencji i Kariery, której jest autorem i inicjatorem, co zostało docenione w 2025 r. i zaowocowało znalezieniem się w finałowej piątce konkursu HRA Star Award na innowacyjne rozwiązania w HR. W 2024 r. wydała monografię pt.: „Metamodel komputerowego wspomagania innowacyjności organizacji i mikrofundamentów innowacyjności”: https://sbc.org.pl/dlibra/publication/967694 

W 2025 r. otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Promotora Jakości 2025, organizowanym przez Jakość bez Retuszu z Anną Farion, za swój dotychczasowy dorobek w zarządzaniu jakością.

Dialog sztuki i jakości

Wystawa sztuki współczesnej Fundacji Opus Unicus 

Iwona Szoka

Termin

19 września 2025

 

Organizator

Fundacja Qualitas

Jakość Bez Retuszu z Anną Farion

Miejsce

Organizatorzy wydarzenia

Partnerzy wydarzenia